Ogólna opinia o motocyklu

Opinie o Motocyklu

Od czasu pojawienia się, a więc od ponad stu lat motocykle mają bardzo urżną opinię. Wielu przede wszystkim młodych ludzi, jest nim zafascynowanym. Inni uważają je za całkowicie zbędne, gdyż są one „ Zbyt niebezpieczne”.
Jazda motocyklem, także z przyłączonym wózkiem bocznym, wymusza większą aktywność.
Ostatnio coraz częściej pojawiają się opinie nie rokujące motocyklistów przyszłości, gdyż – jak się uważa – nie możne on konkurować z samochodem osobowym a, przede wszystkim – z jego wygodami.
Takie opinie rozpowszechniane są już od dziesiątek lat, okazują się błędne.
Zainteresowanie motocyklem jest nadal bardzo duże. Znacznie niższe, w porównaniu z samochodem, Koszty zakupu i eksploatacji znajdują ciągle nowych nabywców. Motocykle zajmują mało miejsca na parkingu i na ulicach. Ich zaletą w ruchu miejskim jest mała szerokość pojazdu, zwrotność i możliwość nagłego przyśpieszania.
Poza tym, dla wielu osób motocykl jest tylko ekonomicznym środkiem komunikacji, lecz także pojazdem umożliwiającym lepsze i ciekawsze wykorzystanie wolnego czasu, uprawianie turystyki i sportów motorowych. Właśnie te możliwości z znacznej mierze decydują o zainteresowaniach młodzieży motocyklem.

Motocykle MZ zdobyły międzynarodową sławę doskonałych technicznie, dopracowanych i niezawodnych pojazdów. Wiele specjalnych prób, dalekie podróże turystyczne w różnych warunkach klimatycznych a także dokładne porównania techniczne z innymi motocyklami dowodzą, że sława motocykli MZ jest zasłużona.